Вуличне освітлення доріг
30 жовтня 2019
/
Вулиця
Модернізація вуличного освітлення на дорогах столиці

Кілометри вулиць переводяться на LED освітлення. Чи вирішує така заміна питання низької освітленості? Забезпечує економію? Гарантує довгий термін служби електронних приладів? Давайте розбиратися разом.

Проїжджаючи вечірніми вулицями столиці, може здатися, що часом їдеш по зебрі. Світлі смуги різко змінюються на темні. Поки ви думаєте, що ж це таке? Відповідаємо – результат заміни традиційних світильників з газорозрядними лампами на сучасні світлодіодні світильники. Але чому оновлена ​​система освітлення доріг в такому вигляді? На скільки вийшло правильно і ефективно? Щоб розібратися в цьому питанні визначимося спочатку, за якими критеріями її потрібно оцінювати.

По-перше, якість продукції

Як будь-який побутовий електроприлад, світлодіодний світильник може виявитися зовсім не економним і не довговічним. Сучасний вуличний світильник – це ціла система. Сюди входять світлодіоди, які відповідають за світловіддачу. Драйвер, який важливий для стабільної роботи. Світловідбивачі, які фокусують світло і направляють його.

Абсолютно кожна складова світильника повинна бути якісно виконаною. Як це оцінити самостійно – читайте в нашому матеріалі.

В іншому випадку, сумнівне походження світильників практично на 100% гарантує їх часту заміну. А це підгін вишки, працівників з досвідом і відповідною кваліфікацією. Одним словом – від самого початку занижена вартість це прямий шлях до безлічі непотрібних витрат. Адже заміна неякісного на неякісне прослужить самі розумієте скільки.

Як уникнути зайвих витрат і рухів тіла?

▶ Для початку, упевнитися в якості продукції допоможуть сертифікати відповідності, результати лабораторних випробувань. Обов'язково запитуйте їх у потенційних постачальників.

▶ Звертайте увагу на гарантійний термін. Вуличний світлодіодний світильник з гарантією 1 рік – не найкраще придбання. Вуличний консольний світлодіодний світильник в нормальних умовах повинен прослужити 10-15 років. Тому, 5-річна гарантія – ось наш рекомендований орієнтир.

▶ Також вивчіть умови надання гарантії. За чий рахунок і як відбувається заміна.

По-друге, світловий потік і його розподілення на дорожньому полотні

Вуличне світлодіодне освітлення

Опори освітлення на різних ділянках можуть бути різної висоти – на одній вулиці вони висотою 8 м, на інший – 6м. При цьому висота впливає і на крок між ними. Тому на одній вулиці вони розташовані з кроком 35м, а на інший з кроком 25м.

Що це означає для розподілу світла? Те, що не можна використовувати один тип світильників для всіх вулиць. В іншому випадку, отримуємо результат, який представлений на фото. Це вул. Палладіна в Києві (Берковецька окружна), де не щодавно провели модернізацію освітлення. Їхати там не дуже приємно – швидке чергування світлих і темних плям (ефект стробоскопа) викликає дискомфорт у водіїв. Автомобілісти нас зрозуміють.

Як виправляти? Звертатися до професіоналів.

▶  Підрядники з досвідом з'ясовують деталі – яка ширина вулиці, якої висоти опори і крок між ними.

▶  Проводять розрахунки (якщо це не типове рішення).

▶  Підбирають варіанти моделей світильників по потужності і КСС (крива сили світла – графік розподілу світла в просторі).

▶  Пояснюють, чим відрізняються світильники, крім ціни і чому вибрали саме їх.

Самостійна ж модернізація освітлення, без належних знань призводить, на жаль, до плачевних результатів і викинутим грошей на вітер. І чи будуть це цілі вулиці в кілька кілометрів або невелика під'їзна дорога – без різниці. Для реалізації правильного і комфортного освітлення варто залучати професіоналів. Тільки так вдасться отримати і надійний, і економічно вигідний результат.

Залишилися питання?

Замовити дзвінок

Замовити товар

Получить консультацию