Проектування освітлення
18 червня 2019
/
Проектування
Проектування освітлення

Щоб отримати точні дані про те скільки, яких світильників і на якій висоті потрібно поставити для отримання заданої освітленості – під кожен об'єкт готується окремий світлотехнічний розрахунок.

Замовникам це дає наочне уявлення про те, яким буде освітлення в результаті ще до підписання договору. Ця послуга надається БЕЗКОШТОВНО, тому що якісне освітлення без світлотехнічного розрахунку неможливе! А бажання заощадити на проекті зазвичай призводить до великих витрат при експлуатації. Причому як для замовника, так і для нас.

Для чого робиться проектування і що відбувається на етапах процесу?

Давайте разом детально пройдемося по кожному пункту

3D Модель

3D Модель

Карта освітленості

Карта освітленості

Візуалізація на об'єкті

Візуалізація на об'єкті

1. Детальне креслення об'єкту

Зазвичай надає замовник. Але якщо креслення немає, або воно не повне, наш фахівець виїжджає на об'єкт для особистого огляду. Необхідно врахувати розміри, форму і призначення приміщень. Наприклад, довгий і вузький коридор бажано залити світлом рівномірно. А в кабінетах пріоритетними є робочі місця співробітників.
Помилки в розмірах і плануванні можуть призвести до чергування світлих і затемнених зон, загальної недоосвітленості, витрат на зайві світильники.

Детальний креслення об'єкту
Детальне креслення об'єкту

2. Побудова 3D-моделі об'єкта

Інженер-проектувальник вносить дані в програму DIALux, де і ведуться всі розрахунки освітленості.
У розрахунках враховуються коефіцієнти відбивання матеріалів і їх кольори в оздобленні стін, підлоги і стелі. Наявність природних джерел світла (вікна або прозорий дах), планована розстановка меблів та ін.

Побудова 3D-моделі об'єкта.
Спрощена 3D-модель об'єкту

3. Підбір освітлювальних приладів

Комплексно розглядаємо особливості об'єкта і його специфіку: - тип стелі - висота підвісу світильників - зони спрямованого і заливаючого світла - необхідність пило-вологозахисту або вибухобезпечність (для промислових підприємств)і ще безліч нюансів, які важливо врахувати на ранніх етапах робіт.

Підбір світильників
Опис, зовнішній вигляд і крива сили світла (ксс) світильників для проєкту

4. Додаємо світильники на готовоу модель об'єкта

Підбираємо їх світловий потік і оптичну систему, щоб отримати потрібний рівень освітленості і рівномірний розподіл засвічення – це особливо важливо для офісних об'єктів і промисловості. А для магазинів, супермаркетів і бутиків в першу чергу добиваємося якісного освітлення товарів на полицях і моделюємо світловий акцент на товарах.

5. Оптимізуємо проєкт

Вносимо фінальні правки. Можливо, десь не вистачає освітленості, а десь варто і скоротити кількість світильників, щоб клієнт не переплачував за зайві.

«Теплова карта» розподілу освітленості приміщення.
«Теплова карта» розподілу освітленості приміщення

Фінал

Тепер замовник отримує обгрунтовану комерційну пропозицію по світильник, плюс детальний кошторис монтажних робіт. А наочна візуалізація концепції освітлення допомагає вносити більш точні і актуальні правки та побажання.

Результат професійного проектування освітлення
Фото підсумкового результату

Детальніше про те, яке практичне значення має світлотехнічний проект і яких результатів вдається досягти з його допомогою, читайте в Наших роботах за посиланням.

Залишилися питання?

Замовити дзвінок

Замовити товар

Получить консультацию