Почнемо з того, що перед нами була чотириповерхова будівля на вулиці Грушевського, в якій просто-таки кипіли ремонтні роботи. Багато різних робочих активно виконували свої завдання і снували туди-сюди, як мурашки. Задіяні архітектори, будівельники, дизайнери. При цьому на освітлення катастрофічно немає часу.
Вступна від замовника: «Через місяць тут повинні сидіти люди і працювати» – для такого обсягу робіт це майже вирок.
Що ж, будемо встигати. 4 поверхи плюс підвал. На все про все 5 тижнів.


Тиждень перший
Огляд приміщень – складаємо план, доповнюємо його даними. Наносимо меблі, балки, вентиляцію, робимо заміри висоти.
Відразу ж моделюємо і проєктуємо. Паралельно телефонуємо до всіх постачальників. Потрібно було з'ясувати, у кого скільки є світильників в наявності і готовність виготовити їх в стислі терміни.
Чотири дні пролітають як одна мить. Попередня розвідка і проєкт зайняли по дню на кожен поверх.
Ще тиждень не минув, а пропозиція була вже у замовника – загальна ідея, концепт.
Наш підхід до роботи, а головне, швидкість належним чином були оцінені. До кінця першого тижня, включаючи вихідні, удосконалили світолтехнічний проєкт.
Тиждень другий
З самого ранку понеділка замовляємо світильники з тривалим терміном виробництва. Паралельно знаходимо нових постачальників, і закуповуємо частину світильників. Робимо креслення для електриків, які щосили трудяться на об'єкті. Паралельно доузгоджуваємо проєкт.
Тиждень третій
Як правило, в таких масштабних і швидкісних проєктах неминучі раптові ускладнення. Так сталося і цього разу. За технічним завданням (ТЗ) більшість світлових приладів мають бути з плавним регулюванням світлового потоку. Але виробник не встигає зробити частину партії до призначеного терміну.
«Шеф, всё пропало» … Тільки ось підводити замовника, вплутувати його в складності проєкту – не за нашими правилами. Оперативно приймаємо рішення використовувати «тимчасове світло», світильники такого ж типу, при цьому працюючі в режимі вкл/викл. Надалі вони будуть замінені на необхідні.
З'являються нові ідеї у нас, у замовника, у дизайнерів – спільними зусиллями вдосконалюємо проєкт, виходячи з наявних ресурсів.
Тиждень четвертий
Проводка прокладена, на руках частина світильників, приступаємо до монтажу. Робота кипить, насилу розходимося з штукатурами, малярами.
Доробляються креслення для інших поверхів.

Тиждень п'ятий, він же фінішний
Це коли сил вже не залишилося, але відкривається друге дихання.
Світильники ще не усі встановлені, а починають завозити меблі. Ставити сходи стає складніше. Все одно справляємося, доводимо освітлювальну установку до пуття. В понеділок відкриття, а у нас субота. На вулиці темно - ми працюємо. Тільки ось останню партію світильників доставлять завтра увечері з іншого міста...
Неділя вечір (завтра відкриття) – прибули світильники. Встановлюємо, підключаємо – не світиться. Поспіх був і на виробництві, як наслідок брак в джерелі живлення. Три години ночі. Через декілька годин прийдуть співробітники офісу, а ми ремонтуємо світильник. 4 ранку – світильник світиться. УРА! Прибираємо за собою. Ховаємо сходи і інструмент.
Йдемо відпочивати.
Але ж це ще не кінець...
Пройшов місяць, і вже готові нові світильники. Саме час довести роботу до ідеального фінішу.
У п'ятницю ввечері працівники офісу йдуть на заслужені вихідні, а ми заходимо. Вечір п'ятниці і вихідні пішли на заміну світильників і внесення деяких коригувань і удосконалень, раніше узгоджених з замовником.
"Галопом по Європам", не без "косяків", звичайно, при такому поспіху. У підсумку – результат можете бачити самі!