Вузька вулиця в приватному секторі м. Бровари з безліччю відгалужень у двори і території через кожні 7-15 метрів.  На перший погляд доречно буде застосувати стандартне рішення щодо освітлення дороги.  Наставити бетонних опор зі світильниками через якихось 5-10 метрів і все готово.

Тільки вулиця вузька плюс часті заїзди, а під землею прокладені комунікації (газ, вода, каналізація) – стандартне рішення по освітленню дороги може зарубати усе оновлення під корінь.

Розповідаємо про те, як Jet LIGHT зробив освітлення типової вулиці з нетиповими початковими даними.

Світлодіодне вуличне освітлення

Неприваблива грунтова доріжка з острівцями асфальту. Так виглядають більшість вулиць на околицях українських міст. Щоб зробити їх придатними для пішоходів, безпечними для проїзду на автомобілі вдень і в темний час доби, місцеві органи влади проводять реконструкцію віддалених вулиць в межі міста.
Так, на вулиці Прилуцька, що у Броварах, було повністю замінено дорожнє покриття і викладена тротуарна плитка. Jet LIGHT підключилися до робіт, коли необхідно було зробити освітлення дороги.

Протяжність вулиці – 1 км. Так вона виглядала до проведення робіт з реконструкції

Так виглядала вулиця до реконструкції

Що ми побачили, коли побували на Прилуцькій? По обидві сторони вулиці розташовані приватні будинки і котеджі з дуже цікавою архітектурою. Багато зелених насаджень (пропонуємо разом прогулятися по дорозі за допомогою Google мапи і побачити, яку вулицю була раніше).
Тому прийняли нестандартне рішення – замість невиразних оцинкованих стовпів зі світильниками використати декоративні опори. Не піднялася рука зіпсувати зовнішній вигляд вулиці. А такі опори окрім цільового призначення доповнюють і ушляхетнюють вулицю не лише в нічний час, а і вдень.

2 тижні на розробку проекту – чому так довго?

Пошук відповідного рішення для вуличного освітлення території базується на 3-х параметрах:

 • крок між опорами,
 • висота опор,
 • КСС (крива сили світла) світлового приладу.

Для розрахунків і вибору оптимального варіанту освітлення вулиці нам знадобилося 2 робочих дні. Якнайкраще сюди підійшли опори освітлення "Aquarel" заввишки 7м, потужністю джерела світла – 60Вт.

Тільки питання в тому, що крок світильників залежав від великої кількості додаткових нюансів. Відгалуження, каналізаційні колодязі, в'їзди на садиби, навіть яблунька, яку чіпати заборонено, вона ж з Грузії і тому подібне. От і ще 1,5 тижні пішло на збір таких додаткових даних і коригування розрахунків відповідно до нової інформації. Плюс час, щоб грамотно розставити опори. Розрахункове значення кроку ми залишили як основу. При цьому довелося обходити і огинати усі відгалуження і підземні комунікації, зміщуючи опори з мінімальними відхиленнями.

Ретельно вибирали місце для кожної опори освітлення

У підсумкуі крок між опорами трохи "гуляє" - там 30 м, там 32 м, є і 29 м. Ретельно вибирали місце для кожної опори освітлення, щоб зробити такий розгін мінімальним. Адже візуально, коли дивишся уздовж вулиці, зміщення залишилося непомітним.
На узгодження і виробництво опор пішов приблизно один місяць. Самим монтажем опор займалися інші підрядники.

А яка ситуація з вуличним освітленням в Україні?

В цілому, якщо промониторить ситуацію, то багато компаній продають світильники або опори освітлення. При цьому, набагато менше тих, хто може виконати попередні розрахунки так, щоб замовник не платив за зайве. Наприклад, поставити опори заввишки 6 метрів замість 10-ти метрових.

І тільки одиниці підходять комплексно, враховують безліч інших чинників і знаходять рішення ще на етапі проектування, щоб потім вже на етапі реалізації задуманого не довелося приймати поспішні і часто безглузді рішення. Вулиця Прилуцька якраз з таких випадків, коли рішення без належного комплексного підходу могло занапастити увесь результат.

Як правильно проектувати і на що варто звертати увагу читайте в матеріалі, присвяченому вуличному освітленню.

Мені потрібне таке освітлення

Найважливіше
про вуличне освітлення

Товари які ми використовували

 • Світловий потік
  7000 лм
 • Світловіддача
  116,7 лм/Вт
 • Колірна температура
  4000К
 • Потужність
  60 Вт
Гарантия
3 роки
Замовити
Залишилися питання?

Замовити дзвінок

Замовити товар

Получить консультацию