Для будь-якого відвідувача ТРЦ хороше освітлення це щось само собою зрозуміле. Світлі галереї, яскраві вітрини магазинів, заливаюче світло в загальних просторах і м'яке підсвічування зон відпочинку створюють потрібний настрій, допомагають утримати відвідувачів подовше і залучити їх ще раз в майбутньому.

А тепер уявіть, що рівень освітленості в 10 разів менше норми? Напівтемні коридори, це не те враження, якого чекаєш при відвідуванні торговельно-розважального центру.

Освітлення торговельно-розважального центру

У випадку з "Магеланом" було два питання:

  1. Скляний дах атриума в центрі комплексу передбачався як основне джерело природного освітлення вдень. На жаль, вистачало його тільки на центральні проходи. А ось віддаленіші ділянки і бічні відгалуження залишалися при цьому зовсім темними.
  2. Ввечері ставало ще гірше. Існуюча система освітлення за рахунок відбитого світла явно не справлялася. Її переваги м'яке розсіяне світло, відсутність відблисків і яскравих джерел в полі зору для даного випадку обернулися критичним недоліком.

Заміри існуючої освітленості за допомогою люксметра показували в деяких зонах 20-30 люкс, що в 10 разів менше рекомендованих значень.

В ідеалі штучне освітлення має бути максимально наближеним до сонячного світла, щоб виключити тиск на очі. Якщо в коридорах панує напівтемрява, відвідувачі будуть прагнути проводити в приміщенні якомога менше часу.

Перші кроки з модернізації, як це часто буває, були зроблені адміністрацією ТРЦ самостійно. При цьому, практичне знайомство з особливостями комплексних систем освітлення призвело до розуміння того, що без професійної допомоги не обійтися. На цьому етапі ми і підключилися до роботи.

Оскільки на першому поверсі велику частину робіт вже виконали, наша участь обмежилася рекомендацією:

  • збільшити освітленість вхідних груп за рахунок додаткових світильників це покращує орієнтацію у великому просторі, і підвищує рівень безпеки для приміщень з великим скупченням людей.

Значно більше роботи для нас було на другому і третьому поверхах ТРЦ

Для освітлення будь-якого об'єкта потрібен світлотехнічний проект. І чим більше масштаб, тим більше вигода для замовника і виконавця від якісно виконаних розрахунків. Після детального аудиту існуючої системи освітлення, ми підготували детальний світлотехнічний розрахунок з вирішенням основних завдань: підняти загальну освітленість в приміщенні ТРЦ і вирівняти її рівні в різних зонах. Наприклад, в широких і вузьких галереях.

Інформація з світлотехнічного проекту є надійним обгрунтуванням для усіх рішень по освітленню на об'єкті:

  • яка оптимальна кількість світильників;
  • необхідні характеристики світильників для кожної з задач: світловий потік, потужність, форма КСС (крива сили світла розподіл світлового потоку в просторі);
  • схема розміщення джерел світла.

Саме розрахунки остаточно переконали замовника відмовитися від світлодіодних панелей на користь світильників 600х600 мм зі світловою ефективністю 130 лм/Вт. Просто тому що вони видають потрібний рівень освітленості при кількості в 1,5 рази менше, ніж потрібно панелей (233 світильника проти 350 панелей). Економія на вартості монтажу і обслуговування перекриває істотно велику вартість кожного світильника окремо. Плюс, вони менш схильні до деградації світлового потоку. І мають гарантію 5 років. Класична ситуація "Краща якість за ті ж гроші".

Темний погано освітлений прохід в ТРЦ
Старе освітлення
Після проведення освітлювальних робіт
Після заміни освітлення

Була проведена презентація проекту освітлення з наданням техніко-економічного обгрунтування. Проект затверджений і запущений в роботу.

Монтаж виконувався тільки в нічний час, після закінчення нічних сеансів в кінотеатрі ТРЦ. Тому трохи більше 200 світильників, передбачених проектом, монтувалися близько 3-х тижнів.

На фото вище можна побачити, який рівень освітлення був в «Магелані» до початку робіт і став після модернізації. Більше немає темних зон, немає дискомфорту для очей відвідувачам приємно проводити час в центрі.

Таким чином, ТРЦ «Магелан» отримав ще одну конкурентну перевагу, на додаток до вигідного розташування і великого вибору торгових та розважальних точок всередині.

Тонкощі торгового освітлення, економічна сторона використання тих або інших світильників, усе це і не лише читайте в статті за посиланням.

Мені потрібне таке освітлення

Залишилися питання?

Замовити дзвінок

Замовити товар

Получить консультацию