Термінологія
Світловий потік
Світлова ефективність
Сила світла

Світловий потік – кількісне вираження потужності світлового випромінювання. Вимірюється в люменах (лм).

Це основна характеристика будь-якого джерела світла. Саме вона є базою для виконання всіх світлотехнічних розрахунків і виконання проектів в цілому.

Для звичайної людини значення світлового потоку важливо при покупці світлодіодних ламп досебе додому. Адже саме світловий потік, а не електрична потужність, визначає на скільки "яскраво" буде світити лампа. Для прикладу світловий потік 1000лм випромінюється звичайною лампою розжарювання 100Вт. Але ці ж 1000лм ми отримуємо і з компактною люмінесцентною лампою (КЛЛ) потужністю 20 Вт або з світлодіодною (LED) – 10 Вт.

Це говорить про те, що різні типи ламп мають різну світлову ефективність.

Світлова ефективність – величина рівна відношенню світлового потоку до кількості споживаної при цьому електроенергії. Вимірюється в (лм/Вт).

Тобто ця величина вказує на скільки економічна ваша лампа або світильник.

Світловий потік поширюється в усі сторони від джерела світла будь то нитка розжарювання, розрядна трубка, або кристал світлодіода. Однак за допомогою відбивачів або лінз його можна перерозподілити або зосередити в певному напрямку. І тут вже можна говорити про силу світла.

Сила світла – це кількість світлового потоку, що випромінюється в заданому напрямку за одиницю часу. Вимірюється в канделах (кд).

Якщо ми будемо визначати силу світла джерела в усіх напрямках ми отримаємо якийсь графік, який називається крива сили світла (КСС). КСС показує розподіл світла від джерела в просторі. Розділяють кілька основних типів КСС:

  • концентрована (К),
  • глибока (Г),
  • косинусна (Д),
  • напівширока (Л),
  • широка (Ш),
  • рівномірна (М),
  • синусна (С).
Залишилися питання?

Замовити дзвінок

Замовити товар

Получить консультацию